Виготовлення аплікації з насіння (урок з трудового навчання)

Тема. Виготовлення аплікації з насіння.

Мета. Вчити учнів зображати аплікацію на папері, розвивати мислення, творчі здібності, уяву; виховувати бережливе ставлення до природи

Прилади і матеріали: папір, насіння клей, олівці.

Хід уроку

І. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Ознайомлення учнів з правилами безпечної поведінки при виконання практичної робот.

Картинка 1 из 24

Аплікація із гарбуза та мака

ІІІ. Ознайомлення з завданнями, які ставляться на уроці.

- Сьогодні ми з вами будемо справжніми народними умільцями, які хочуть принести користь своїй Україні.

Будемо працювати за такими словами:

Ми дітвора українська

Хлопці і дівчата.

Хоч слабі у нас ще руки,

Та душа завзята.

Давайте виконаємо аплікацію. Але що ж ми використаємо для неї? Дари нам принесла пора року . (осінь)

Проблемне завдання:

Які дари осені ми використаємо для аплікації?

Підказка:

Осінь брала відра золоті

Пшениці озимі повивали

Потім сіла при людській путі

Картинка 3 из 24

Аплікація із насіння дині.

І насіння дітям роздавала.

Учні вирішують проблемне завдання з допомогою підказки.

- Так, ми сьогодні будемо виготовляти аплікацію з дрібного насіння (показую готовий виріб для учнів).

А які ми аплікації вже виготовляли? З чого? (учні пригадують, вчитель показує аплікації, які були виготовлені раніше).

Проблемне завдання:

- Для чого можуть нам знадобитись вміння, які ми здобудемо сьогодні?

Де ви бачили вироби, на яких є викладено насіння? (Вчитель показую оберіг).

ІV. Складання проектів роботи.

Учні складають свої проекти роботи.

V. Практична робота.

- Давайте створите свої маленькі групи – майстерні, виберете в кожній групі найдосвідченішого умільця, який буде допомагати іншим учням і будемо працювати. Вчителька буде у вас радником-консультантом.

Фізкультхвилинка.

Ми у полечко ходили:

“Раз, два, три; раз, два, три,

І насіннячко збирали

Для цієї роботи. (Виконують рухи).

- В якій групі будуть найкращі композиції, та група одержить медальку: “НАЙСТАРАННІШИЙ”

Учні закінчують роботу, кур’єри підходять до вчителя. Щоб показати свої роботи.

Підсумок уроку

- Чи цікаво було на уроці?

- Який етап роботи найбільше сподобався.

Учні організовують вставку робіт.