Історія хвороби: параноїдна шизофренія

Pars officialis.

1. Прізвище, ім’я та по-батькові Ціховський Ярослав Степанович

2. Вік 47 роки (05.06.1959 р.н.)

3. Національність українець

4. Освіта. Вища гуманітарна

5. Професія. Не прцює

6. Домашня адреса. Богородчанський р-н с.Манява

7. Дата поступлення 05.04. 2006

8. Ким направлений: ШМД

9. Група крові В(ІІІ) Rh+

10. Діагноз при поступленні: Параноїдна шизофренія.

11. Клінічний діагноз: Параноїдна шизофренія, безперервно прогредієнтний перебіг, галюцинаторно параноїдний синдром.F 20.0 х 0.

Querellae aegroti.

Скарги на загальну слабість, головокружіння, відмічає зменшення апетиту і періодичну нудоту, втому, поганий сон, неспокій, печію на обличчі.

Anamnesis objectivus.

Зі слів матері хворого та згідно документів.

Anamnesis morbi.

Відомо,що психічна хвороба у хворого була виявлена у 1998 році, коли хворий став замкнутим, неспокійним, висловлював маячні ідеї переслідування, почав дуже часто ходити до церкви. Був доставлений рідними в обласний психо-неврологічний диспансер де було виставлено діагноз параноїдна шизофренія. Час від часу 2-3 рази на рік лікується в стаціонарі, між лікуванням хворому стає краще, він допомагає родичам по хатній роботі. Пізніше хворого почала турбувати печія обличчя, загальна слабість щвидка втома. Пацієнт критично ставився до своїх переживань. Висловлював надцінні ідеї і ідеї переслідування, „кінця світу і спасіння”, іноді був агресивною.

З архівів відомо, що перший раз на лікуванні хворий знаходився з 24.02 по 25.03.1990 року, коли і був виставлений діагноз, після проведеного лікування стан хворого покращився і він був виписаний в стані ремісії з стаціонару. Другий раз знаходився на лікуванні через рік, був виражений параноїдний синдром, пролікований галоперідолом в комбінації з трифтазином. Після проведеного лікування стан хворого покращився і він був виписаний. З того часу періодично знаходиться на стаціонарному лікуванні. В даний момент знаходиться на лікуванні в зв′язку з загостренням захворювання

Anamnesis vitae.

Ціховський Ярослав Степанович народився 05.06.1959 р. в с. Ман ява Богородчанського р-ну, в сім’ї службовців. Ріс і розвивався в задовільних матеріально-побутових умовах, в розумовому та фізичному розвитку від своїх ровесників не відставав. Закінчив середню школу. В 1979 році вступив до Прикарпатського університету на філологічний факультет. Після закінчення працював викладачем філософії. Проживає з мамою і молодшим братом, не одружений. Здоров’я родичів задовільне. Спадковий анамнез обтяжений, була шизофренія у бабці Вірусний гепатит, туберкульоз, венеричні захворювання заперечує у себе та у родичів. Зі слів мами, алкоголем не зловживає, палить. Алергічних реакцій не відмічає, травму голови заперечує. Харчується нерегулярно. Виникнення захворювання мати пов′язує із надмірно старанним ставленням до роботи.

Anamnesis subbjectivus.

Зі слів хворого паспортні дані, дані анамнезу життя відповідають даним об′єктивного анамнезу. Із розмови з хворим стає відомо, що обстановка в сім′ї постійно є напруженою і недоброзичливою, що мама і молодший брат не є релігійними людьми і не розуміють його прагнення навернути їх, довгий час хворий ходив по церквах, навіть хотів стати монахом, але священнослужителі йому не дозволяють. Частково критично ставиться до свого стану, говорить, що раніше літав в космос, що бачив Бога, але повністю не довіряє співбесідникам і персоналові, боїться, що ті його не зрозуміють і будуть вважати „нерозумним”. Висловлює маячні ідеї переслідування і впливу. Швидко розпізнає недоброзичливе ставлення до себе. Хоче лікуватися, і з надією лікується.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13