Історія хвороби: гіпертонічна хвороба в ІІ стадії

1. Розпитування хворого (Interrogatio)

1.1. Загальні відомості про хворого (Praefatio).

Прізвище, ім¢я, по-батькові:

Вік: 68 років

Професія: пенсіонерка

Місце проживання: м.Тернопіль,

Дата госпіталізації: 03.04.2000р.

Направлена: поліклінікою № 3

1.2. Скарги хворого (Molestia aegroti)

Скарги на періодичні головні болі, що тривають декілька діб, проходять після повноцінного відпочинку і прийняття антигіпертензивних засобів; головокружіння, що супроводжує головні болі, неспокійний сон, шум у вухах, “мушки” перед очима, підвищення артеріального тиску; періодичні болі в ділянці серця (cardialgia), що виникають при фізичному навантаженні і емоційному напруженні, локалізуються в проекції верхівки, носять колючий характер, помірної інтенсивності, тривають декілька годин і зникають після прийому заспокійливих засобів; серцебиття (palpitatio cordis), що виникає періодично при навантаженні і хвилюванні, триває від декількох хвилин до години; загальну слабість, швидку втомлюваність, задишку (dуspnoe), що з¢являється при фізичному навантаженні, змішаного характеру, періодичну.

1.3. Історія захворювання (Anamnesis morbi)

Захворювання розпочалось поступово в 1973 році з періодично виникаючих головних болей, що тривали декілька годин, підвищення артеріального тиску, головокружінь, задишки при навантаженні. Хвора пов¢язує появу ознак хвороби з сильними емоційними переживаннями. З часом з¢явились болі в серці, що носили колючий непостійний характер. З метою самолікування хвора приймала заспокійливі і гіпотензивні засоби, що приносило тимчасове полегшення. Пацієнтка періодично лікувалась в стаціонарі, після чого відмічала покращення стану.

1.4. Опитування по системах органів

(Status praesens subjectivus)

Серцево-судинна система.

Перебої в серці (cor palpitationis irregularis) не відмічаються. Ядуха (astha) відсутня. Набряків (oedema) немає. Переміжна кульгавість (claudicatio intermittens) не відмічається.

Дихальна система.

Дихання через ніс вільне. Відчуття сухості в горлі та за грудиною немає. Біль (dolor) в грудній клітці відсутній. Кашель (tussis) відсутній. Ядухи (astha) немає. Лихоманка (febris) не відмічається. Нічні поти (sudor nocturnus) відсутні.

Травна система.

Апетит (appetitus) збережений. Спрага (sites), слинотеча (salivatio), сухість (siccitas in ore), гіркота в роті (amarities ore), зіпсуття смаку (cacogeusia), біль і печія в язику не відмічаються. Ковтання і проходження їжі по стравоходу вільне. Болей в животі немає. Блювота (vomitus) відсутня. Нудоти (nausea) немає. Відрижки (regurgitatio) немає. Печія (pyrosis) відсутня. Здуття живота (meteorismus) не відмічається, відходження газів вільне. Бурчання в животі, тенезмів немає. Стілець регулярний, оформлений, звичайного кольору і запаху, без домішок. Свербіння, болі в ділянці заднього проходу відсутні.

Органи сечовиділення.

Болі в поперековій ділянці не відмічаються. Сечопуск вільний, співвідношення денного і нічного діурезу 4:1, кількість сечі за добу близько 1,5 л., колір солом¢яно-жовтий. Запах нормальний, осаду немає. Мимовільний сечопуск не відмічається.

Ендокринна система.

Порушень росту і будови тіла немає, вага тіла в нормі. Змін з боку шкіри і волосяного покриву немає.

Локомоторний аппарат.

Болі в суглобах, кістках, м¢язах не відмічаються. Болей при рухах в хребті немає.

Нервова система і органи чуття.

Працездатність знижена. Характер спокійний, не дратівливий. Корчей немає, періодично з¢являються парестезії у вигляді відчуття “бігання мурашок”. Запаморочень, втрати свідомості немає. Відмічається шум у вухах. Зір дещо знижений, слух, відчуття запаху, смаку збережені.

Історія життя хворого (Anamnesisvitae).

Хвора народилась в 1932 році в селі Городище Тернопільського району, в сім¢ї кравця і домогосподарки. Має неповну середню освіту. Після школи і до 1991 року працювала в колгоспі.

В 1955 році зі слів хворої у неї був неврит слухового нерва, після чого з¢явився шум у вухах. Два роки тому у пацієнтки був вивих ключиці, з приводу чого вона зверталась в травмпункт, де їй була надана медична допомога. Хвора зазначає, що схильна до емоційних переживань.

Сімейний анамнез: місячні розпочались в 13 років, носили регулярний характер. Вийшла заміж в 1957 році. Мала одну вагітність і одні пологи. Клімакс почався в 52 роки.

Житлово-побутові, сімейні та матеріальні умови життя задовільні. Харчування регулярне, нормальне.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7